• DUYURU ! Değerli Üyemiz Ziyaretçi, Lütfen forum kurallarını gözden geçiriniz.
  • WMaster.NET Yetkili Alımları Açılmıştır.Lütfen @Serdar ile iletişime geçiniz.

Altcoin Alınmalı mı, Hangileri Alınmalı?

Mcanıbek

Kurumsal Üye
Katılım
26 Şub 2020
Mesajlar
25
Tepkime puanı
6
Altcoin Nedir?
Altcoin'ler, Bitcoin'in dışında kalan kripto para birimleri olarak karşımıza çıkıyor.
Farklı algoritma yapılarına sahip olan Bitcoin dışındaki kripto paralara Altcoin denir. Yani bir nevi Bitcoin benzeri/türevi kripto para birimleridir. Gündemde 2000’den fazla altcoin bulunmakta ve bunlar Bitcoin takas (exchange) sitelerinde oldukça ilgi görmektedir.
Ancak kripto para borsalarında her türlü coin’i bulamayabilirsiniz. Bunun sebebi genel anlamda altcoin’lerin market hacminin yeterli doygunluğa henüz ulaşmamış olmaması ve gerekli talep sınırını henüz aşmaması ile alakalıdır.
300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
Gündemde tercih edilen altcoin algoritmaları;
  • Sha-256
  • SCRYPT
  • Keccak
  • Quark
  • Ipo/Shares
Sha-256 şifreleme türü, Bitcoin’in kullanmış olduğu şifreleme algoritmasıdır. Büyük hacimli kripto paralar arasında yer alan Litecoin ise Scrypt şifreleme algoritmasını kullanmaktadır.
İçerik Rehberi
Neden Altcoin Üretilir?
Birinci nedeni madencilik için en önemli konu olan zorluk seviyesinin bazı altcoin’lerde düşük olmasıdır. 1’e yakın zorlukta bir altcoin çok daha hızlı bir şekilde üretilebilir ve kazanç sağlanabilir. Ancak Bitcoin ve Litecoin gibi para birimleri oldukça yüksek seviyede zorlukta kazıldığı için daha düşük seviyede yeni “klon coin’ler” (altcoinler) üretilmektedir.
Altcoinler Tercih Edilmeli midir?
Altcoin’ler kesinlikle tercih edilmelidir. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Her altcoin, borsalara eklenmeyebilir. Kısa sürede ilgi çekecek ve kullanıcıya hitap edecek altcoin’ler tercih edilmelidir. Buna ilişkin olarak yeni çıkan altcoin’ler, madencilerin ve yatırımcıların dikkatini çekebilmek adına çeşitli yollar denemeye başlamıştır. Rekabetin artmasıyla birlikte piyasaya sürülen her altcoin ya bir fikir ile kendisini desteklemeye çalışır, ya da belli başlı toplumsal görüş ve harekete destek olma vaadi ile çıkış yapar. Bu piyasaya girmeden önce çok ciddi araştırmalar yapmak ve genel olarak risklerini çok iyi anlamak gerekir. Sonuçta her adımda unutulmaması gereken bir gerçek vardır. Bitcoin ve altcoin dünyası tüm enstrümanlarıyla birlikte deneysel bir projedir, riskleri çok yüksektir. Zaten kazanç getiren bir dünya olması da bu risklerden kaynaklanmaktadır. Bizler CoinTürk ailesi olarak bu dünyanın risklerini her zaman göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Serdar

WMaster.NET CEO ♥
WMASTER.NET Kurucu
Katılım
23 Şub 2020
Mesajlar
94
Tepkime puanı
40
3   0   0
Elinize sağlık 👍 faydalı içerik
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst