Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Etiler İmplant ile Sağlıklı Dişler

osman75

Kayıtlı Üye
Katılım
31 May 2020
Mesajlar
62
Tepkime puanı
5
Bir insanın kendini güzel hissetmesi adına yapması gereken şeylerin başında kendine dikkat etmesi gelmektedir. Çünkü pek çok kişi kendilerini iyi ve güzel hissetmek adına yalnızca dış görünüşlerine özen göstermeyi tercih ederler. Bunun sonucunda da çok genç yaşına rağmen bu kişilerin dişlerinde ciddi sorunlar meydana gelmeye başlar. Dişlerin ağrıması onlar için ciddi değildir. Yalnızca ağrı kesici kullanarak yapılacak geçiştirmelerin sonrasında ise pek çok kişinin korkulu rüyası olan dişlerin düşmesi sorunu ortaya çıktığı zaman ise yapılacak işlemler sınırlıdır. Üstelik pek çok kişi yapay diş gibi yöntemlerin fiyatlarının onların karşılayabileceğinden çok daha yüksek olduğunu düşünür. Böyle olunca da dişlerindeki sorunlar ile uzun süreler boyunca yaşamak zorunda kalırlar.

Etiler Dişçi Son dönemlerde ise artık insanlar bu konu ile alakalı hiç olmadıkları kadar fazla bilgiye sahipler. Etiler implant tedavisi sayesinde artık yurtdışında pek çok farklı kişi tarafından kullanılan yapay diş uygulaması ülkemizde de son derecede fazla kullanılmaya başlanmış oldu. Yapay diş uygulamasında kullanılan madde titanyumdur. Çünkü bu madde kemik ile son derece uyumludur. Farklı bir maddeden yapılacak yapay diş ne yazık ki çeneye istenildiği gibi uyum sağlamamış olur. Bunun meydana gelmesini engellemek isteyen diş doktorları da genel olarak yapay dişleri hazırlarken titanyum kullanıyorlar. Dişler, çene yapısına göre özel olarak hazırlanmaktadır.

Bunun nedeni ise her insanın çene yapısının birbirinden farklı olması. Yani öncelikli olarak doktor hastanın çene yapısını ve ağız bölgesini inceler. Böylece nasıl bir çözüme ulaşılacağı, sorunun ne olduğu gibi konular ile alakalı istenilen bilgiler elde edilmiş oluyor. Daha sonrasında da artık sıra implant işlemin yapılmasına geliyor. Çene ölçülerinin alınması ve hastaya gerekli olan bilgilerin verilmesinin sonrasında da artık yapay diş çeneye eklenecektir. Bunun içinse Etiler implant bünyesindeki doktorlar öncelikle hastaya lokal anestezi yapılacaktır. Ancak bazı durumlarda hastalar genel anestezi isteyebilirler. Eğer ki genel anestezi isteniyorsa öncelikli olarak bazı testlerin yapılması gerekebilecektir. Çünkü lokal anestezinin aksine genel anestezide hasta ile alakalı dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Doktora bu konudaki isteğin mümkün olan en erken zaman dilimi içerisinde doktora bildirilmesi gerekiyor. Gerekli kontrollerin ardından ise artık hasta işleme hazır olacaktır. Öncelikli olarak hastanın çenesinde yapay diş eklemesinin yapılacağı bölge ile alakalı hazırlıklar yapılır. Sonrasında da çok kısa bir cerrahi operasyon ile birlikte bu diş kökü yerine yerleştirilir. Bunun ardından ise sıra bu yapay diş kökünün çene kemiği ile bütünleşmesine geliyor. Genel olarak çene ile yapay dişin bütünleşmesi 3 ay sürmektedir. Ancak bazı durumlarda bu süreç 6 ayı bulabilecektir. Dolayısıyla kişilerin bu konuda kişilerin Etiler implant hekimlerine akıllarında yer alan soruları sormaları gerekiyor.

İyileşmenin gecikmesinin pek çok farklı nedeni bulunmakta. Bunun başında ise kişilerin ağızlarının sağlıklarına gerekli oranda dikkat etmemeleri geliyor. Böyle olunca açık olan yara mikrop kapabiliyor ya da çene yapısının zarar görmesi, implantın bulunduğu yere tam olarak uyum sağlamasını zorlayabiliyor. Dolayısıyla bu tarz durumların oluşmasını engellemek demek, implantların çok kısa bir süre içinde yerlerine uyum sağlaması anlamına gelir. En uygun fiyatlara yapılacak olan implant işlemi sayesinde daha sonrasında çenenin üst kısmına dilenilen protez işlemi oldukça kolay bir şekilde yapabileceklerdir. Bunun sonucunda da kişiler her zaman istedikleri gibi sağlıklı ve sorunsuz bir görünüme erişecek, eksilen dişleri onların kötü görünüme ulaşmasını engellememiş olacaktır.
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt