Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

KAĞITHANE İMPLANT KOLAYLIĞI

osman75

Kayıtlı Üye
Katılım
31 May 2020
Mesajlar
62
Tepkime puanı
5
KAĞITHANE İMPLANT KOLAYLIĞI

Dişlerimize gerekli özeni ne yazık ki göstermiyoruz. Bunu ise hastanelerde diş polikliniklerinin sıralarını gördüğümüzde rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. İnsanlarımız belki yoğun iş temposundan dolayı belki de ihmallerden dolayı dişlerine ve ağız bakımlarına önem göstermemelerinden dolayı birçok sağlık problemiyle karşılaşmakta ve bunun ceremesini çekmektedir. Besinleri tüketirken çiğnediğimiz dişlerimiz bunun yanı sıra içeceklerle ya da sigara kullanımlarıyla da gün içerisinde oldukça yıpranmaktadır. Bu durumlarla beraber öncelikli olarak dişlerin arasında besin artıkları birikir ve bu besin artıkları ağzınızda koku yapar. Bu koku önlenemez dereceye kadar artacaktır. Sigara kullanımının da kişilerde olması bu durumu ve evreyi daha da zorlaştıracaktır. Ülkemizde birçok noktada diş kayıplarına yönelik çözümlerle tedavileri geliştirip uygulayan merkezler vardır. Bunlardan bir tanesi de İstanbul merkezli Kağıthane implanttır.

Ne sebeple olursa olsun diş kayıpları yaşayan kişilere çözüm üretmek adına çalışan diş hekimleri harika bir buluşla adeta devrim yarattılar. Bu buluşun adı implant yöntemidir. Halk arasında genellikle vidalı diş olarak bilinen bu yöntem bazı diş uzmanları tarafından da yapay diş kökü olara adlandırılmaktadır. Bu tedavideki amaç kişilerin gerçek dişleri kadar sağlam dişlerle, eksikliklerin giderilmesidir. Bunun için geliştirilen yöntemde herhangi bir alt ya da üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Ama kişilerin kemik gelişimlerini tamamlamış olmaları tedavideki şartlardan bir tanesidir. Ayrıca tedaviye başlanmadan önce kişilerin çene kemiklerinin yapısı incelenir. Bunun nedeni ise çene kemiğine yerleştirilecek olan implantların boyutunun, çene kemiğine uygun olup olmadığının anlaşılmasıdır. Eğer herhangi bir sorun algılanmaz ve tedaviye başlanmasına karar verilirse ilk aşamada çene kemiğinize implant adı verilen vidalar yerleştirilecektir. Bu vidalar tam steril ortamlarda gerçekleşecek ve küçük bir cerrahi operasyona mecbur kalacaksınız. Ama bu gözünüzü korkutmasın. Çünkü bu cerrahi operasyonlarda sizlere belirli oranlarda narkoz verileceğinden ne uygulama sırasında ne de narkozun etkisi geçtiğinde herhangi bir acı hissetmezsiniz. Bütün hastalarda olmasa da bazı hastalarda implantların yerleştirildiği ilk gün küçük ağrılar görülmüştür. Bu durum göz önünde alınarak doktorlarınız tarafından sizlere küçük dozda bir ağrı kesici önerilecektir. Çoğu hasta bu ilaca gerek bile duymamıştır çünkü çok küçük bir ağrıdan dolayı ilaç kullanmak istememişlerdir.

Bu evrenin tamamlanmasının ardından Kağıthane Dişçi uzmanları tarafından tedaviye belirli bir süre ara verilir. Bunun nedenine bakacak olursak, çene kemiğine yerleştirilen implantların kemikleşme sürelerinin beklenmesidir. Kemikleşen implantlar adeta gerçek diş kökü kadar sağlam olmaktadır. Yaklaşık olarak 2 ay süren bu beklemenin ardından hastalar tekrar tedavi için çağrılır ve bu sefer hastaya hayatının geri kalanında kullanacağı dişler takılır. Bu dişler diğer dişlerden ne fonksiyon ne de görünüş bakımından hiç bir fark arz etmemektedir. Aksine onlar kadar sağlam ve onlarla aynı tonda bir renge sahiptir.

Son aşamayla beraber tedavi sonlandırılır. Bundan sonra ise hastalara büyük işler düşmektedir. Bu zorlu ve zahmetli tedavi süresinin ardından hastaların diş bakımlarına gereken önemi vermeleri gerekmektedir. Yani gün içerisinde yapmaları gereken diş bakımlarını yapmalı ve olası rahatsızlıkları engellemiş olmaları gerekmektedir. Günde en az iki kez dişler fırçalanmalı ve diş fırçaların ulaşamadığı noktalar diş ipleri yardımıyla dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Tedavi süresi uzun olan bu tedavide doktor tavsiyelerine uymaz ve gereken bakımları yapmazsanız, süre sizin için daha da uzayacaktır. İmplant tedavisinde masraflar hastaya aittir. Bundan dolayı bazı kişiler ön yargılarından dolayı tedavi olmamaktadır. Kağıthane implant ise sizlere en uygun fiyat imkanını sunarak sizlerin de bu imkanlardan yararlanmanızı istemektedir.
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt