Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Maltepe Dişçi Ortodonti Nedir?

osman75

Kayıtlı Üye
Katılım
31 May 2020
Mesajlar
62
Tepkime puanı
5
Maltepe Dişçi Ülkemizdeki insanların büyük bir kısmı, söz konusu ağız ve diş sağlıkları olduğu zaman ne yazık ki gerekli olan özeni göstermiyorlar. Çünkü bu bölgede sorun çoğu zaman en son aşamaya geldiği zaman bir müdahalede bulunmayı tercih ediyorlar. Yüz ve çene bölgesinde meydana gelebilecek bozuklukların tedavi edilmesi için ortodonti bölümünden yardım alınır. Burada hastalar için pek çok farklı işlem yapılmaktadır. Erken yaşlarda başlanacak bu tedavinin pek çok farklı avantajı bulunuyor. Hastalar bu dönemlerde meydana gelmiş olan anomalilerinin düzeltilmesi adına çok önemli bir adım atmış olurlar. Küçük çocuklar için yapılacak bu tedaviler sayesinde çene gelişimi doğru bir şekilde ilerleyecek, böylece dişlerin olması gereken doğru pozisyonlarda olmasına yardımcı olunacaktır.

Maltepe Dişçi Yetişkin kişiler için yapılacak ortodonti tedavisi içinse geçmiş dönemlerde oluşmaya başlamış kapanış ve çapraşıklık sorunlarının düzeltilmesi hedeflenmektedir. Ağız ve çene yapısında oluşan bozuklukların pek çok farklı nedeni bulunmakta. Beslenme bozuklukları, ağızdan nefes alma, yalancı emzik kullanılması, parmak emme, uyurken devamlı olarak aynı tarafa yatılması, süt dişlerinin erkenden kaybedilmesi gibi nedenler bu sorunların oluşmasının nedenleri arasındadır. Dişeti sorunları ve diş kaybından ötürü ortaya çıkan düzensizlikler, çıkan 20 yaş dişlerinin önde bulunan dişleri aşırı şekilde sıkıştırmasından dolayı ortaya çıkan sorunlar, hormonal düzensizlikler, kişilerde sistemik hastalıkların olması da insanlarda ağız ve çene sorunlarına neden olacaktır.

Maltepe Dişçi Yanlış konumlandırılan ya da çapraşık dişler, dudak ve yanak ısırma, aşırı önde bulunan dişler, üst ve alt dişlerin temas etmemesi ya da normal olmayan şekilde kapanması, aşırı şekilde ileride ya da geride konumlandırılmış çene yapısı; ortodonti tedavisine başlanması gerektiğinin habercisidir. İnsanlar genel olarak bu tarz konularda tedaviyi geciktirirler. Böylesi durumlarda hem tedavi masrafı artar hem de tedavi süresi tahmin edilenden de uzun süre olur. Birçok kişi yapılacak bu tedavi için en etkili sonucun ancak ilerleyen dönemlerde alınabileceğini düşünür. Bundan dolayı da genç yaşlarda sorunlar meydana geldiği zaman bu durumu çok fazla önemsemezler. Özellikle de diş çapraşıklığı sorunu gibi durumlarda her yaşta istenilen tedavi kolaylıkla yapılabilecektir.

Sorun kişilerin iskelet yapısında ise erken yaşlarda yapılacak olan tedavi hiç olmadığı kadar önemli olacaktır. Sorunların ortaya çıktığı aşamalarda bu tedavinin gerçekleşmesi demek, henüz bu durum çene yapısını tam olarak ciddi şekilde etkilemeden müdahalede bulunulması gerekecektir. Bu dönemde erken yaşta tedavinin önemi düşünülenden çok daha yüksektir. Diş yapısında bulunan bozukluklar ve çapraşıklıklar sonrasında ağız bakımı düşünülenden de zor olacaktır. Bunun sonucunda ise diş çürükleri meydana gelmeye başlayacaktır. Çenede bulunan dengesizlikler sonrasında ise fonksiyon yetersizlikleri ve ağrıları meydana gelir. Bu durumlar ise kişileri yalnızca fiziki anlamda etkilemeyecektir. Bununla birlikte kendilerini psikolojik olarak da kötü hissetmeye başlayacaktır.

İnsanlar genel olarak bu tedaviye ne zaman başlanması gerektiğini bilemezler. Genel olarak herhangi bir yaş sınırlaması olmayan bu işlemler içinse genel olarak 6 – 7 yaş aralığında düzenli olarak diş doktoruna gidilmesi gerekir. Bu sayede ilk kalıcı dişlerin çıkmaya başladığı dönemlerde her türlü sorun hızlı bir şekilde giderilmeye başlanır. Ancak genel olarak insanlar bu konuda yüksek fiyatlı olmasından ötürü tedaviden çekiniyorlar. Günümüzde ise artık bu durumda ciddi değişimler meydana gelmeye başladı. Öyle ki insanlar hangi yaş grubunda olursa olsun fark etmez en uygun fiyatlara diledikleri tedaviyi yaptırabilecektir. Böylesi durumlarda ise önemli olan şey, doğru doktoru bulmaktır. Tüm noktalara dikkat edilmesinin sonrasında ise bütün sorunlar kısa sürede ortadan kalkacaktır.
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt