Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

KURAL WMASTER.NET | E-Ticaret Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertzafer

𝗦𝗼𝘀𝘆𝗮𝗹 𝗠𝗲𝗱𝘆𝗮 𝗛𝗶𝘇𝗺𝗲𝘁𝗹𝗲𝗿𝗶
Moderatör
Katılım
4 Ağu 2020
Mesajlar
18
Tepkime puanı
5
WMASTER.NET | E-Ticaret Kuralları ;

1-)
WMASTER.NET , bir Webmaster Forumu olmakla beraber Türkiye'nin geniş ticari hacmine sahip siteleri arasında da hatrı sayılır bir noktadadır , o açıdan kesinlikle cinsel ürün satışı tarafımızca yasaklanmıştır.

2-) WMASTER.NET , bir Webmaster Forumu olmakla beraber sosyal sorumluluk yönünden de ilkeler edilmiş olmasından ötürü , forumumuzda kesinlikle ve kesinlikle Alkol , Sigara , Kaçak Sigara gibi materyallerin satılması tarafımızca yasaklanmıştır.

3-) WMASTER.NET , ticari faaliyetlerin şeffaf ilerlemesinden yana olduğu için forumda gerçekleşen dolandırma ve uğraştırma çabalarından ders alarak kesinlikle forum içinde bir konu ile Borçlanma talepleri gerçekleştirmesini yasaklamıştır.

4-) WMASTER.NET , çatısı altında ticari faaliyet sürdüren üyelerimizin sağlığı açısından başta kopya ürünlerden kaçınmalarını şiddetle öneriyoruz aynı zamanda ürünleri sahte olmasına karşın forumda orjinal havası veren üyeler ile kesinlikle mücadele edilip cezalanmaları sağlanacaktır.

5-) WMASTER.NET , insan emeğine saygılı olduğundan ve bunu korumak için yönetimi aracılığı ile çalışmaktadır , kesinlikle bilinmelidir ki Telif içeren hiçbir ürün forumumuzda paylaşılamaz ( MP3 - Korsan CD - Plak vb. ) , paylaşan üyeler hakkında forum kurallarımız gereğince işlem yapılır.

6-) WMASTER.NET , e-ticaret bölümünde açmış olduğunuz satış konusuna örnek; konu açtınız "1 çift nike ayakkabı 20 " başlığı açtıktan sonra satış yapıldı diyebilrsiniz fakat do-landırıcılığı önlemek ve tanıdıkların kendilerine itrader vermelerini önlemek adına satışını yaptığınız ürün hizmetin dekontunu tarafımıza istenildiğinde iletmek zorundasınız aksi helde bu davranışınız dolaylı yollardan kişilere yanlış beyan vermektir bu işlemi yapan kişiler (1 ay süre ile forumdan uzaklaştırılır.)

7-)
WMASTER.NET , e-ticaret bölümünde açmış olduğunuz herne olursa olsun "ürün / hizmet" kısaca satışını yaptığınız şeylerin, konuda fiyatını belirtmek zorundasınız.

Yine forum içerisinde e-ticaret bölümüne açmış olduğunuz konuda eğer bir ürün satışı yapıyorsanız muhakkak ürün resmi fiyatı ayrıntılı bilgi eklemelisiniz. Nasıl BİM'e gidip süt alacaksanız hemen son kullanma talimatına bakıp alıyorsanız, aklınızda soru işareti kalmıyorsa BİM'in elemanlarına ürünle alakalı p.m göndermiyorsanız sizde aynı şekilde satış konularında ürünü detaylı açıklamalı yapmak zorundasınız.

Fiyat, ayrıntılı bilgi, resim, vs. vb. için p.m isteyen kişiler moderatörlerin insiyatifine kalarak 1-7 gün arasında forumdan uzaklaştırılacaktır.


:cool: WMASTER.NET , Bütün E-ticaret kategorilerinde ve Forumda Herkesin aynı konudan 1 defa açma hakkı vardır.

Örneklemek gerekirse;

Alışveriş kategorisinde 1 ayakkabı satışı konusu varsa, 2. bir bot ayakkabı için satış konusu açamaz.

Site satışı kategorisinde abc.com sitesini satıyorsa, 2. bir abc.com sitesinin konusunu açamaz.

Seo Hizmetleri kategorisinde imleme konusu veya buna benzer bir konusu varsa, aynı kategoride veya farklı kategorilerde buna benzer bir konu açılamaz. Aynı konu altından satışını sürdürmesi gerekmektedir.

Ayrıca Satıcıların ilanlarını alta düşürenler hakkında;

Satış kategorilerindeki bir konuya sadece ALIM/SATIM yapan kişiler yazabilir, alakasız mesaj göndermek yasaktır.
Ayrıca Satış konusu olan üyeler; Konuyu üste çıkartmak için arkadaşlarına/tanıdıklarına mesaj attırarak diğer satıcıların hakkına girenler, tespit halinde yöneticilerin insiyatifine bağlı olarak ceza alacaklardır.

Kurallara uymayanlar uyarılır, ısrarla uymamaya devam edilirse moderatörlerin insiyatifine kalarak 1-7 gün arasında forumdan uzaklaştırılacaktır.

9-)WMASTER.NET , e-ticaret kuralları ve genel satış konularında içeriği ticari işlem gören konular içerisinde kesinlikle şu unsurlara yer verilmemektedir.

Örnekleme;
Mert konu açtı, "99,99 "' den başlayan muhteşem araç fanı.

Kullanımı yeri: araç içi
Fiyatı: 99,99
Kargo: PTT Kargo
Teslimat Süresi: 3 ila 5 iş günü
Ödeme Şekli: Kapıda ödeme, Pazar yerleri, vs.

Eğer bir kullanıcı konu açtığı zaman bir başkası konuyu baltalamaya kalkarsa;

şurda sitede bukadar , burda bukadar, biraz daha ucuz olsun, çok pahalı, gibi satış konusunun yönünü değiştirebilecek mesajlar silinip kullanıcı 1 ila 7 gün süre ile forumdan uzaklaştırılır.

10-)Forumda Referans İstemek Yasaklanmıştır,

Uzun zamandır bir çok kullanıcıyı bunaltan, hemen hemen her satış konusunda görülen "ref istiyorum, ref var mı, ref olabilirim" şeklinde referans istemek forum içerisinde bugünden itibaren yasaklanmıştır. Konu sahibi kaç kişiye referans vermek istiyorsa kendisi belirtecektir ve referans olmak isteyenler sadece konuyu açan kişi istiyorsa yazacaktır.

Kurala uymayan kullanıcılar 3 günden az olmamak kaydı ile moderatörün insiyatifine göre uzaklaştırılacaktır.

Ayrıca alt limiti bulunan kategorilerde referans vermekte yasaklanmıştır. Alt limit kuralı olduğu halde referans veren kullanıcıların satış konuları durdurulacak ve devamında ilgili kategoriden kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.

11-)Satışı YASAKLANAN Ürünler!
1-)Ön ödemeli fiziki ürün siparişleri yasaklanmıştır!

Yurt dışına gidiyorum istediğiniz ürünleri getirebilirim şeklinde başlık açarak R10 üyelerinden peşinat şeklinde ön ödeme alınması yasaklanmıştır.

2-)Cinsel ürün satışı yapmak yasaklanmıştır

Erkek Ürünleri, Bayan Ürünleri, Cinsel Sağlık Ürünleri ve +18 ürünleri konusunda ürün konusu / satışı başlatmak yasaktır bu tarz konuların açılmaması ve satış yapılmaması gerekmektedir.

Bu kurallara uymayan kişileri lütfen uyaralım kurallara uymayan kişi/kişiler/kullanıcılar uyarılacaktır devamında ise forumdan uzaklaştırılacaktır.

3-)Tütün ve benzeri maddelerin satışı yasaklanmıştır

Sigara, tütün, elektronik sigara, likit, alkol ve benzeri ürünlerin ticareti yasaktır.

4-)Mil, Uçak bileti, otobüs bileti, her türlü bilet satışı yasaktır.

Maç bileti fiyatına veya fiyatlarının altında satılabilir, ancak karaborsa olduğu için pahalıya satmak yasaktır.

5-)İP TV, D-smart BLU, Digiturk play ortaklık, maç satışı yasaktır

Her türlü maç alım satımı yasaktır.

6-)Canlı hayvan satışı yasaklanmıştır!

İnternet üzerinden yapılan canlı hayvan satışının da, 3285 sayılı Kanuna dayalı olarak Ev ve Süs Hayvanları Satış Yerleri nin Ruhsat ve Kontrollerine tabi olduğu bildirilmektedir.
3285 sayılı Kanunun 44. ve devamı maddelerinde cezai yaptırımın gerekli olduğu ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasının gerekliliği belirtilmektedir.

Forumda açılmasını izin verilen konu örnekleri aşağıdaki gibidir.

Sultan papağanı arıyorum nereden bulabilirim ?

Beylikdüzü'nde falan petshoptan bulabilirsin

12-)Başkasının adına konu açmak, Borç istemek, İzinsiz yardım konuları açmak YASAKTIR.

13-)Konu Baltalama Hakkında
Burası ticaret kategorisidir. Ticaret pahalıya alıp ucuza satmak değildir. Araştırırsınız netten, eğer uygun gelirse alırsınız.

Alışveriş kategorisi veya E-Ticaret Forumundaki Açılan bir ilana;
Başka Sitelerin linki ile karşılaştırma yapmak, Fiyatın pahalı, şurda şu kadara satılıyor, baltalamak gibi olmasın fiyat yüksek, aynısını dayımın oğlu almanyadan bedava gönderdi. vs vs.
Bu tür mesajlar yasaktır. Report edilmesi halinde bu tür mesajları yazan üyelere 1 gün, sürekli yapanlara 3 gün ile 1 hafta arasında (insiyatife göre) uzaklaştırma cezası verilecektir.

14-)2. EL İlanları 2. EL KATEGORİSİNE AÇALIM
2. el olan ürün ilanları sürekli bu kategoriye açılıyor, biz uyarmaktan yorulduk. Ne siz ceza alın, nede biz vakit harcayalım.

Lütfen Kullanılmış ikinci el ürünleri 2. EL KATEGORİSİne açalım.

Ayrıca bu kategoride Soru cevap tarzı konular, reklam konuları kesinlikle yasaktır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt